Anaç Tekno Girişim ProgramıBİGG - ANAÇ Teknogirişim Programı, ANA Fikir Teknogirişim Yarışması’na katılıp değerlendirmeyi geçen girişimci adaylarının katıldığı ve üç modülden oluşan eğitim, danışmanlık ve mentörlük programıdır.

Modül 1: Hazırlık ve İş Fikri Doğrulama Temel girişimcilik eğitimleri, iş fikirleri için patent ön araştırması ve teknik/idari/mevzuata uygunluk taramaları yer almaktadır.

Modül 2: İş Planı Hazırlama Eğitimi İş planlarının hazırlanmasına yönelik olarak İş Modeli, Talep ve Piyasa Analizi, Pazarlama Planı, Üretim Planı, İşletmenin Hukuki ve Organizasyon Yapısı, Yönetim Stratejileri, Finansal İhtiyacın Belirlenmesi, Finansal Tablolar, Risk Analizi ve Yöntemleri gibi eğitimler verilmektedir.

Modül 3: İş geliştirme ve Teknik Mentörlük Hizmetleri İş fikrinin teknik boyutunun geliştirilmesi için teknik mentörlük, ticari boyutunun geliştirilmesi için ise iş geliştirme mentörlüğü verilmektedir. 
Eğitim programı içinde iş fikrinin dâhil olduğu kategoriye özel atölye çalışmaları düzenlenirken mentörlük hizmeti kapsamında girişimci adaylarının sektör temsilcileri veya akademisyenlerle birebir eşleştirilmesi yoluyla teknik mentörlük desteği verilir.

BİGG - ANAÇ Teknogirişim Programı, ANAÇ’a kabul edilen girişimci adaylarına:

  • Ön kuluçka hizmetleri çerçevesinde mekânsal olanaklar sunar.
  • Şirket kurulum aşamasında gerekli çekirdek sermaye için başta TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim (BİGG) destek programı olmak üzere kamu kurumlarının sağladığı fon kaynaklarına ulaşma amacıyla yapacakları başvurularda iş planı hazırlamalarına destek verir.
  • İş fikri ile ilgili fikri mülkiyet haklarının korunması için başvuru aşamasında teknik destek sağlar.
  • Şirket kurulum süreçlerinde destek olur.

BİGG - ANAÇ Teknogirişim Programını tamamlayarak iş planları değerlendirmeyi geçen girişimci adayları, TÜBİTAK’ın 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği Programı - Bireysel Genç Girişim (BİGG) kapsamında sağlanan 150.000 TL sermaye desteği kazanma fırsatı için 2. Aşamaya başvuru yapabilecektir.

BİGG - ANAÇ Teknogirişim Programı, 1601 TÜBİTAK Yenilik ve Girişimcilik Alanlarında Kapasite Artırılmasına Yönelik Destek Programı içerisinde yer alan 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği Programı-BİGG 1.Aşama Uygulayıcı Kuruluş Çağrısı kapsamında TÜBİTAK tarafından desteklenmektedir.1 ANA Fikir Teknogirişim Yarışması'na Başvuru
2 BİGG - ANAÇ Teknogirişim Programı’na katılım

- İş fikri doğrulama
- İş planı eğitimi
- Mentörlük ve danışmanlık
hizmetleri
3 Kamu desteklerine yönlendirme ve/veya melek yatırımcılar ile buluşturma
4 Teknopark veya TEKMER’ de şirket kurulumu

İLETİŞİM

Anadolu Üniversitesi
Yunus Emre Kampüsü
Teknoloji Bahçesi
ANAÇ Ön Kuluçka Merkezi
26470 ESKİŞEHİR
  • Telefon:(0 222) 335 26 51
  • Telefon:(0 222) 335 05 80 - 1669
  • ARİNKOM TTO Tel:(0 222) 334 05 80 – 4598
  • E-Posta:anac@anadolu.edu.tr
Hayatınızı Kolaylaştırır...