DUYURULAR ve HABERLERGERİ
BİGG ANAÇ Teknogirişim Programı Tanıtım Toplantısı iki kampüste de gerçekleştirildi!07.02.2018
BİGG ANAÇ Teknogirişim Programı Tanıtım Toplantısı iki kampüste de gerçekleştirildi!

ARİNKOM TTO ve ANAÇ Ön Kuluçka Merkezi tarafından düzenlenen BİGG – ANAÇ Teknogirişim Programı tanıtım toplantısı 6 Şubat 2018, salı günü Anadolu Üniversitesi İki Eylül Kampüsü Mühendislik Fakültesi Seminer Salonu’nda, 7 Şubat 2018, Çarşamba günü ise Yunus Emre Kampüsü ANAÇ Ön Kuluçka Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıda konuşmacı olarak BİGG – ANAÇ Teknogirişim Programı Yöneticisi Yrd. Doç. Dr. Burak Tuğberk Tosunoğlu, Girişimcilik Koordinatörü Selim Hikmet Şahin ve ARİNKOM TTO Girişimcilik Koordinatörü Burçak İlter Timurçin yer alırken çok sayıda girişimci adayı ve araştırmacı katılım sağladı.  

BİGG–ANAÇ Teknogirişim Programı tanıtım toplantısı açılış konuşmasını Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi ve ANAÇ Teknogirişim Programı Yöneticisi Yrd. Doç. Dr. Burak Tuğberk Tosunoğlu yaptı. Tosunoğlu, katılımcılara projenin nasıl yürütüldüğü ve programın genel hatları hakkında bilgiler verdi. 

ANA Fikir Teknogirişim yarışması başvuruları başladı ! 

Toplantıda ayrıca, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’nun (TÜBİTAK), 1601 Yenilik ve Girişimcilik Alanlarında Kapasite Artırılmasına Yönelik Destek Programı’na başvuru yapılabilmesi için düzenlenen ANA Fikir Yarışması’nın başvuru koşulları ve detayları anlatıldı. Teknoloji tabanlı iş fikirlerine sahip girişimci adaylarının fikirlerinin toplandığı ANA Fikir Yarışması, girişimcilerin kendi şirketlerini kurabilmek için 150 bin TL değerinde sermaye desteği alabilmeleri için düzenlenen bir yarışmadır. 2017 yılında program kapsamında toplamda 18 girişimcinin destek aldığını ekleyen Girişimcilik Koordinatörü Burçak İlter Timurçin “İlk dönemde yüzde 60, ikinci dönemde yüzde 70 ve üçüncü dönemde yüzde 90 üzerinde başarı elde ettiklerini” söyledi.

Başvuruların ardından ön elemeyi geçen girişimci adayları, BİGG- ANAÇ Teknogirişim Programı’na katılarak eğitim, mentorluk, danışmanlık hizmetleriyle iş fikrini geliştirmeye ve ANAÇ’ın ofis imkânlarından faydalanmaya hak kazanabileceklerdir. Programı başarıyla tamamlayanlar 150 bin TL değerindeki hibe desteğinin adayı olabilecektir. TÜBİTAK tarafından 2018 yılı için “İleri İmalat, Sanayi 4.0”, “İletişim ve Sayısallaşma”, “Akıllı Ulaşım”, “Temiz Verimli Enerji”, “Sağlık ve İyi Yaşam” ve “Sürdürülebilir Tarım ve Beslenme” tematik alanları kapsamında başvurular kabul edilecektir.

İLETİŞİM

Anadolu Üniversitesi
Yunus Emre Kampüsü
Teknoloji Bahçesi
ANAÇ Ön Kuluçka Merkezi
26470 ESKİŞEHİR
  • Telefon:(0 222) 335 26 51
  • Telefon:(0 222) 335 05 80 - 1669
  • ARİNKOM TTO Tel:(0 222) 334 05 80 – 4598
  • E-Posta:anac@anadolu.edu.tr
Hayatınızı Kolaylaştırır...