DUYURULAR ve HABERLERGERİ
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ’NİN 11 GİRİŞİMCİSİNE TÜBİTAK’TAN 150.000 TL DESTEK!18.12.2017
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ’NİN 11 GİRİŞİMCİSİNE TÜBİTAK’TAN 150.000 TL DESTEK! “TÜBİTAK BİGG - 1512 Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı” uygulayıcı kuruluşu olan Anadolu Üniversitesi ARİNKOM TTO yeni girişimcileriyle başarılarını arttırmaya devam ediyor. Anadolu Üniversitesi ARİNKOM TTO bünyesinde faaliyet gösteren ANAÇ Ön Kuluçka Merkezi’nin bu dönem TÜBİTAK’a yönlendirdiği 12 girişimciden 11’i 150 bin TL sermaye desteği almaya hak kazandı.

İlk dönemde %60, ikinci dönemde %70 ve üçüncü dönemde %90’nın üzerinde başarı sağlayan ARİNKOM TTO ANAÇ Ön Kuluçka Merkezi, girişimcilerin iş fikirlerini nitelikli iş planlarına dönüştürme sürecinde fikrin teknik ve ticari açıdan doğrulanması çalışmalarını profesyonel olarak yürütüyor…

150.000 TL desteğe giden süreçte ARİNKOM TTO ve ANAÇ Ön Kuluçka Merkezi…

Türkiye’deki 20 uygulayıcı kuruluştan biri olan Anadolu Üniversitesi ARİNKOM TTO ANAÇ Ön Kuluçka Merkezi tarafından 3. sü düzenlenen ANA Fikir Teknogirişim Yarışması’na katılarak BİGG - ANAÇ Teknogirişim Programı’nda bulunmaya hak kazanan ve ANAÇ’ın eğitim ve mentörlük hizmetlerinden yararlanan 12 girişimci adayının 2. aşama başvuruları TÜBİTAK tarafından değerlendirildi. “1512 Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı” kapsamında yapılan 12 başvurudan 11’si 150 bin TL değerinde sermaye desteği almaya hak kazandı.

ARİNKOM TTO tarafından yapılan açıklamaya göre; İlhan Kahraman’ın “4 Eksenli PC-NC Elyaf Sarma Cihazı”, Abdulkerim Arslan’ın “Gizlenebilir Klozet Sistemi”, Büşra Özcan’ın “Kompakt Ağırlık ve Vücut Kompozisyonları Ölçüm Cihazı”, Canberk İnsel’in “Yer Araçlarının Yakıt Tüketimini Azaltmaya Yönelik Özgün Aerodinamik Eklentileri”, Caner Musaoğlu’nun “Endüstriyel Üretimler İçin Katı Yağlayıcı Tabanlı Nano-Boyutlu Kaplamalar: LOTUS”, Gürcan Serbest’in “Hemşirelik ve Ebelik Eğitiminde VR Ventrogluteal Bölge IM-Enjeksiyon Simülasyonu ”, İrfan Kaya’nın “NiTi Malzeme ile Elektronik Kontrollü Çok Fonksiyonlu Mikrodalga Kesim ve Delme Cihazı: NİMİDT”, Selim Duru’nun “Mermer Kesim ve İşleme İçin Özelleştirilmiş Masaüstü CNC ve Yazılımı ”, Serdar Çelik’in “Multi-touch Özelliğe Sahip Akıllı Tahtalar İçin MIDI Tabanlı, Etkileşimli Müzik Yazılımları” ve Tamer Savaş’ın “İnsansız Hava Araçları Sistemleri İçin Özgün Ve Modüler Uçuş Test Ve Eğitim Simülatörleri” isimli projeleri bu dönem BİGG desteği almaya hak kazandılar. Girişimcilerin önümüzdeki ay şirketleri kurmaları bekleniyor.

İLETİŞİM

Anadolu Üniversitesi
Yunus Emre Kampüsü
Teknoloji Bahçesi
ANAÇ Ön Kuluçka Merkezi
26470 ESKİŞEHİR
  • Telefon:(0 222) 335 26 51
  • Telefon:(0 222) 335 05 80 - 1669
  • ARİNKOM TTO Tel:(0 222) 334 05 80 – 4598
  • E-Posta:anac@anadolu.edu.tr
Hayatınızı Kolaylaştırır...