DUYURULAR ve HABERLERGERİ
Girişimcilik Dergisi / Turkısh Journal Of Entrepreneurshıp Makale Çağrısı24.10.2016
Girişimcilik Dergisi / Turkısh Journal Of Entrepreneurshıp Makale Çağrısı

Değerli Araştırmacılar,

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin Türkiye Odalar Borsalar Birliği İstanbul Genç Girişimciler Kurulu (TOBB İstanbul GGK), İstanbul Ticaret Odası (İTO), İstanbul Sanayi Odası (İSO) ve Deniz Ticaret Odası (DTO) işbirliğinde hayata geçirdiği uluslararası hakemli dergi olan “Girişimcilik Dergisi” / “Turkish Journal of Entrepreneurship” yılda iki kez (Ocak ve Temmuz aylarında) yayımlanacaktır. (ISSN: 2536-4456)

Ulusal ve uluslararası platformda hem akademi hem de iş dünyasına katkı sağlayarak öncü olmayı amaçlayan dergimizde; “girişimcilik” ana başlığı altında yönetim organizasyon, liderlik, stratejik yönetim, pazarlama, inovasyon, finans, muhasebe, denetim, uluslararası işletmecilik, kalite, etik, örgüt çalışmaları, sürdürülebilirlik, sosyal sorumluluk, tasarım, örgütsel davranış, aile işletmeleri, iletişim, üretim yönetimi vb.  alanlarında güncel konuları içeren özgün makale, araştırma, metodolojik ve teorik bilimsel çalışmalar yer alacaktır.

Derginin yazı dili hem Türkçe, hem İngilizce’dir. Gönderilen çalışmalar, çift taraflı kör hakemlik uygulaması ile değerlendirilecektir. Dergiye gönderilen makalelerin inceleme ve karar bildirme sürecinin 8 hafta içinde tamamlanması hedeflenmektedir. Çalışmaların uzunluğunun maksimum 20 sayfa olması gerekmektedir. Format ile ilgili detaylı bilgiler web sitesinde yer almaktadır.

Açık erişim politikamızla uyumlu olarak gönderilen çalışmalardan herhangi bir yayın ücreti talep edilmemektedir. Dergi hem online, hem de basılı olarak yayınlanacaktır.

Alanında bilinir, ulusal ve uluslararası endekslerde taranma hedefi olan derginin ilk sayısı için araştırmacıların ve akademisyenlerin çalışmaları beklenmektedir. 

Makale gönderimi için siz değerli akademisyen ve araştırmacıların çalışmalarını

info@turkishjournalofentrepreneurship.com veya editor@turkishjournalofentrepreneurship.com adreslerine veya editöryal ekibe göndermeleri gerekmektedir.

Dergi hakkında güncel ve detaylı bilgiye web sayfası http://www.turkishjournalofentrepreneurship.com/linkinden ulaşılabilmektedir. 

Sorularınız için;

Girişimcilik Dergisi

Editör: Doç. Dr. N. Öykü İYİGÜN (oiyigun@ticaret.edu.tr

Editör Yardımcısı: Yrd. Doç. Dr. Nurgül Keleş TAYŞİR (nktaysir@ticaret.edu.tr)

Editör Yardımcısı: Arş. Gör. Nihan YAVUZ (nyavuz@ticaret.edu.tr) 

Girişimcilik Dergisi / Turkish Journal of Entrepreneurship

 

İLETİŞİM

Anadolu Üniversitesi
Yunus Emre Kampüsü
Teknoloji Bahçesi
ANAÇ Ön Kuluçka Merkezi
26470 ESKİŞEHİR
  • Telefon:(0 222) 335 26 51
  • Telefon:(0 222) 335 05 80 - 1669
  • ARİNKOM TTO Tel:(0 222) 334 05 80 – 4598
  • E-Posta:anac@anadolu.edu.tr
Hayatınızı Kolaylaştırır...