DUYURULAR ve HABERLERGERİ
Startup İstanbul 2016’da ARİNKOM TTO da yerini aldı!12.10.2016
Startup İstanbul 2016’da ARİNKOM TTO da yerini aldı!

Avrupa, Asya ve Amerika’daki önde gelen yatırımcıları, startupları ve girişimcilik uzmanlarını bir araya getiren Startup İstanbul 2016 6-10 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirildi. Etkinliğe ARİNKOM TTO Girişimcilik ve Sermaye Destekleri Koordinatörü Burçak İlter Timurçin, Sistem Yöneticisi & H2020 Koordinatörü Rabia Taş, İş birlikleri ve Eğitim Hizmetleri Sorumlusu Burcu Uğur katılım gösterdi.

Etkinliğin ilk günü Ozan Sönmez ve Amal Dokhan’nın “The Art of Pitching” konuşması ile başladı. Ayrıca Bill Kenney’in etkili sunum hakkında bilgiler verdiği etkinlikte girişimciler asansör konuşmalarını gerçekleştirdi.

İkinci gün Jeremiah Gardner’ın “How to use Rapid Experimentation for Validation” konulu konuşmasıyla ile başlayan etkinlik üçüncü gününde demoday şeklinde devam etti.

Etkinliğin son gününde açılış konuşmasını TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu gerçekleştirdi. Ardından Hanzade Doğan Boyner ve Ali Sabancı gibi isimler girişimciler için ilham veren bir konferansta buluştular ve konuşmacı olarak etkinlikte yer aldılar.

4. gün Ozan Sonmez & Amal Dokhan’ın sunuculuğu eşliğinde, Prof.Dr. Erhan Erkut’un hoşgeldiniz notu ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun açılış konuşması ile başladı.

Etkinlik son gününde Fireside Chat adı verilen söyleşiler ve bireysel konuşmacıların sunumları ile gün boyu devam etti. İlk Fireside Chat görüşmesi Cüneyt Özdemir ve Y Combinator temsilcisi  Adora Cheung arasında gerçekleşti. Cüneyt Özdemir’in sorularına yanıt veren Adora Cheung konuşması sırasında “Dünyayı değiştirecek olan girişimcilerin kalıpları yıkan fikirleri olacak. O nedenle binlerce girişimcinin desteklenmesi ve girişimcilik ortamlarının beslenmesi gerekiyor.  Girişim fikri başarısız olabilir. Çok erken aşamada olabilir, yanlış zamanda piyasaya sunulmuş olabilir, beklenmeyen talihsizlikler yaşanabilir. Önemli olan pes etmemek. Pes etmeden devam edilirse başarı mutlaka geliyor,” diyerek tavsiyelerde bulundu.

İkinci Fireside Chat görüşmesi Hanzade Doğan Boyner ve yatırımcı Christopher Schroeder arasında gerçekleşti. Christopher Schroeder’in sorularını yanıtlayan Hanzade Doğan Boyner, “E-ticaret oldukça karmaşık bir iş. Ancak günün sonunda bizi kaygılandıran bu işi başarıp başaramayacağımız değil, müşteri hizmetlerinin yeterince iyi olup olmadığı konusu oluyor. Talep yüksek olup da dağıtım hizmetleri buna yanıt veremezse sorusu önemli bir kaygı unsuru olabiliyor. Müşteriyi mutsuz eden her konu, işletmeciler olarak bizi de mutsuz ediyor. Çünkü sunduğumuz en önemli değer, güven. Güven kırılmamalı. Müşteri her şeyden önde tutulmalıdır. Çünkü onlara bir söz veriyoruz ve verdiğimiz sözleri tutmalıyız. Müşteri memnuniyeti diğer tüm kriterlerin üstünde. Müşteri odaklı olmak lazım. Önce müşterinin ne istediğini öğrenmeli, sonra ürünü geliştirip piyasaya sürmeli,” diyerek tecrübelerini katılımcılara aktardı.

Etkinlikte Bill Kenny tarafından modere edilen “İyi, Kötü, Çirkin: Silikon Vadisi Kültürü” isimli panelde konuşmacı olarak yer alan LaunchPad Central temsilcisi Kyra Davis ise “Girişimcilere tavsiyem bu süreci bir sürat koşusu olarak değil maraton olarak görmeleri yönündedir. Kendilerine iyi baksınlar. Bolca egzersiz yapıp, sevdikleri ve aileleri ile vakit geçirebilecekleri zaman aralıkları yaratsınlar. Zihin sağlığının da fiziksel sağlık kadar önem vermeleri gereken bir konu olduğunu unutmasınlar,” sözleri ile girişimcilere önerilerde bulundu.

Etkinlikte Rubicon temsilcisi Andrew Romans ve HubSpot temsilcisi Sam Mallikarjunan bireysel konuşmalar gerçekleştirdiler.

IBM Digitial Innovation with Cloud’dan Onur Bucukoğlu ise bireysel konuşmasında tutkusu, misyonu ve kalıpları yıkan fikirleri olan insanların iyi birer girişimci olacağından bahsetti. Kalıpları yıkan fikirler sizden çıksın, piyasaya atılın ve değişimin öncüsü olun diyerek girişimcilere ilham verdi. 

İLETİŞİM

Anadolu Üniversitesi
Yunus Emre Kampüsü
Teknoloji Bahçesi
ANAÇ Ön Kuluçka Merkezi
26470 ESKİŞEHİR
  • Telefon:(0 222) 335 26 51
  • Telefon:(0 222) 335 05 80 - 1669
  • ARİNKOM TTO Tel:(0 222) 334 05 80 – 4598
  • E-Posta:anac@anadolu.edu.tr
Hayatınızı Kolaylaştırır...